Bizden haberler

                   RADYO TEMPO MARKALAŞTI

 

            Türkiye’ de markalaşmak son dönemin en gözde kavramı. Markalaşmak gözde oldu, Radyo Tempo, özel radyo yayıncılığında Manisa’da bir ilke daha imza atarak markalaşma sürecini tamamladı.

            Manisa’da nitelikli yayınlarıyla dikkat çeken Radyo Tempo, Vuslat Özel Radyo T.V. Yayıncılığı Anonim Şirketi bünyesinde  Türk Patent Enstitüsüne yaptığı başvuru ile “ Radyo Tempo” isminin radyo ve televizyon alanında tüm Türkiye’de ki marka haklarını tescillemiş oldu.

            Bu tescille birlikte Radyo Tempo Markasını Manisa’ya kazandırdıklarını ifade eden Vuslat A.Ş.Yönetim Kurulu üyesi Murat Pehlivan ” Radyo Tempo olarak her şeyden önce gerçekçi olarak yola çıktık ve tekonolojiye  sürekli yatırım yaptık. Dünyanın hızla değiştiği bilinciyle, sürekli bir biçimde değişime hazır olduk. Bu değişimlerden biride  markalaşmamızdı.

            Bir yönetici için en gurur verici ölçüm, marka değerinin yüksek çıkmasıdır. Bu aslında o kurumun sağlıklı olduğunun da işaretidir. Bir anlamda, bir şirketin yüksek marka değeri, o şirketin yönetiminin işini doğru yaptığı, çalışanlarını memnun ettiği ve müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru analiz ettiğini anlamına gelir. Bu anlamda bizlerde yönetim olarak marka değerimizin yüksek çıkmasından  dolayı son derece sevinçliyiz.” dedi.

 

TÜRKİYE’DE İLK RADYO LİNK FREKANSINI RADYO TEMPO ALDI

 

            Manisa’da 90.20 Frekasından Manisa va çevre ilçelerine yayın yapan Radyo Tempo Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 940 radyo içerisinde Telekominikasyon Kurumundan ilk radyo link frekasını alarak büyük bir adım attı.

            Geçen yıl içerisinde Telekominikasyon Kurumu Türkiye genelinde Radyo ve Televizyon kuruluşlarına radyo link frekansı alma zorunluluğu getirmişti. Radyo Tempo tüm resmi prosüdürleri yerine getirerek 13.10.2006 tarihinde Telekominikasyon Kurumundan radyo link frekansını alan ilk radyo kuruluşu oldu. Alınan izinlerden sonra İtalyan RVR marka radyo link cihazını da ithal eden Radyo Tempo, yayınlarını Avrupa standartlarındaki radyo link ile sürdürüyor.

 

YAYINLAR 24 SAAT KAYIT EDİLİYOR

 

            Her zaman teknolojik yatırımlara önemli yer ayıran Radyo Tempo, Fm 90.20 frekasından yapmış olduğu yayınları geçmiş olduğu bilgisayar sistemiyle düzenli olarak kayıt altında tutmakta ve arşivlemektedir.

            Bu kayıt ve arşiv sistemiyle Radyo Tempo, dinleyicilerine ve reklam müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor. 

 YEREL RADYONUN ÖNEMİ

 

            Radyo önemli bir kitle iletişim aracı onun üzerinde de konuşulması gerekir. Radyo sıcak bir medya, soğuk bir medya değil bireye seslenen bire bir iletişim kuran bir medya, o nedenden ötürü radyoyla baş başa kalabiliyorsunuz. Diğer iletişim araçlarından farkı ve üstünlüğü burada cebinizde, telefonunuzda, her yerde radyoyu dinleme olanağınız var. O neden den dolayı diğer kitle iletişim araçlarına bir üstünlüğü var. Çünkü radyo dinlerken diğer işleri de yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda habere ulaşabiliyorsunuz, o nedenle de son yıllarda gelişmiş ülkelerde entelektüellerin tercih ettiği kitle iletişim aracı yerel radyolardır. Halkıyla iç içe, firmasıyla bütünleşmiş, firmalarının isteğine anında cevap verebilen kitle iletişim aracıdır, yerel radyolar…

    Manisa yerel radyosunu seviyor ve reklam vererek destekliyor. Türkiye’de her 10 kişiden 6 sı Radyo dinliyor. Yerel radyo halkın ne istediğini biliyor ve ona göre yayın yapıyor. Radyo toplumun yapısını, kurulu düzenini ve bireyler arasında cereyan eden toplumsal ilişkileri yeniden şekillendirme, yorumlama yönüne ve yeteneğine sahiptir. Radyoların, bireylerin ve toplumun iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için yaptığı çok önemli hizmetleri kimse yadsıyamaz

TÜRKİYE RADYOLARINI SEVİYOR

RTÜK, Ankara Bilkent Otel'de düzenlediği bir basın toplantısı ile “Radyo Dinleme Eğilimleri Araştırması”nın sonuçlarını kamuoyuna açıkladı. Basın toplantısında RTÜK Başkanı ve Üst Kurul Üyeleri hazır bulundular. Toplantıda RATEM Başkanı da basın mensuplarının telif, radyo araştırması, kanal ve frekans düzenlemeleri konusunda yönelttiği sorulara yanıt verdi...
Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, araştırma sonuçlarının, radyoların dinleyiciler üzerindeki etkisi ve dinleyici beklentileri konusunda birçok noktayı aydınlatığını ifade etti. Bütün radyo dinleyicilerinin ortak kanaati radyonun bir arkadaş olarak nitelendirilmesi. 21 ilde 4501 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre radyo, sağladığı müzik ve haber programları ile günlük yaşamın önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Araştırma sonuçları radyonun her yerde rahatlıkla dinlenebilmesi, işe engel oluşturmaması, bilgi vermesi, eğlendirmesi, insanda bağımlılık yaratmaması, çevre ile iletişime engel olmaması, çocukların gelişimini olumsuz yönde etkilememesi, toplumda şiddeti artırmaması, kültür ve adetlerimizi bozmaması, dilimizi bozmaması vb. özellikleri ile olumlu, etkili ve yararlı bir mecra olduğu gerçeğini ortaya koyuyor.