Teknolojimiz

STÜDYOLAR 

  Radyo Tempo, kaliteli yayını kendisine ilke edinmiştir. Dinleyicilerine en kaliteli yayını verebilmek için son teknolojiye uygun bilgisayar sistemiyle hazırlanmış stüdyolarından yayınlarını sürdürmektedir. 

Radyo Tempo Güçlü ses kalitesi ve geniş arşiviyle her tarz müziğe yer vermektedir. Ayrıca kurumsal rekabet bilinci içinde sürekli gelişmeyi ve toplam kaliteyi hedefler.

VERİCİ SİSTEMİ 

Yayın kuruluşları için teknik alt yapı açısından en önemli olarak görülen cihazlardan bir diğeride Fm verici cihazlarıdır. 

Radyo Tempo bu konuda da dünya standartlarında Telekominikasyon Kurumu onaylı ve yine CE belgeli RVR marka tamamen dijital olan vericisi ile yayınlarını Manisa ve çevre ilçelerine net bir şekilde aktarmaktadır. 

RADYO LİNK SİSTEMİMİZ
        Radyo Tempo, İtalyan RVR marka radyolink cihazı ile yayınlarını sürdürüyor. RVR radyo link Telekominikasyon Kurumu onaylı ve aynı zamanda CE belgelidir. RVR marka radyo linki bünyesinde kullanan Radyo Tempo dinleyicilerine daha kaliteli yayın ulaştırmaktadır.

ANTEN SİSTEMİ 

        Radyomuz yayınlarını Cennet tepe mevkiinde bulunan anten kulesinden tüm Manisa’ya aktarmaktadır. Radyomuz burada bulunan tüm teknik alt yapısını da tamamen değiştirerek, yeni anten kulesiyle ve anten sistemiyle yayın hayatına devam etmektedir. Dörtlü anten sistemini tercih eden radyomuz, anten markası olarak ta kaliteden ödün vermeyen ve alanında kendini ispatlamış Aldena markasını tercih etmiştir.

SES KALİTESİ

Radyoların çok dinlenmesinin en önemli etkenlerinden biriside ses kalitesidir. Radyo Tempo, yayınlarında RVR marka 5 BAND AUDİO PROCESSOR kullanarak yayın ses kalitesini en yüksek seviyeye çıkarmıştır.